Насловна Вести ЗАЕВ, ЦАРОВСКА И ФИЛИПЧЕ ЈА КАСТРИРААТ МАКЕДОНСКАТА НАЦИЈА СО ЗАКОНОТ ЗА АБОРТУС ДАЛИ ДУИ ЌЕ ЈА ПРОЧИТА СКРИЕНАТА НАМЕРА НА СДСМ?