понеделник, 21 април 2014 | Вести денес: 0 | Последна промена пред: 26 дена
Subscribe to Политика

Политика

pendarovski brif

Пендаровски и СДСМ користат најнова технологија за телепортација

Денешната агенда на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендарвски е навистина набиена, па дури и чудна. Пендаровски средбите со граѓаните од охридско-струшкиот регион ги завршува...
Subscribe to Свет

Свет

zaev-kina

Кинескиот амбасадор лут на Зоран Заев

Претседателот на СДСМ Зоран Заев,  заедно со секретарот Оливер Спасовски  денеска остварија средба со кинескиот амбасадор во заминување Цуј Џивеи. Сребата поминала во напната атмосфера...
Subscribe to Магазин

Магазин

radacanti

Нова емисија во етерот: Чантите на тета Рада

После огромната популарност на серијалот „Билките на баба Рада“, во нашиот политички етер ќе се појави нова емисија со наслов „Чантите на тета Рада“. Водителка на овој серијал ќе биде модниот...
Subscribe to Колумни

Колумни

radmila-sekerinska-sdj-2

Золвизам не е непотизам

Деновиве ме воодушеви креативноста на Рада околу семејните врски и сватовски традиции. Во ред, свадбата може да е многу досадна ако не си уникатен, тука се обидуваш да ги задоволиш гостите...